Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2013

Ήττα για τους U21

Δεύτερη συνεχόμενη, και μάλιστα βαριά ήττα για τους μικρούς του ΑΟΕ. Χάσαμε με 2-14 από το Λειβαδιακό στο Ακάκι μετά από ένα πάρα πολύ κακό παιχνίδι.
Πολύ χαλαρά μπήκαν οι μικροί στο παιχνίδι, όπως και οι αντίπαλοι. Μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο 5΄λεπτό, οι αντίπαλοι ανέβασαν στροφές και σχεδόν έκαναν περίπατο στο κλειστό στο Ακάκι. Οι μικροί μας, εντελώς ασύνδετοι, νοθροί, χωρίς πάθος και δύναμη παραδόθηκαν στις ορέξεις των αντιπάλων.
Σκόρ ημιχρόνου 0-5 και τελικό σκόρ 2-14. Έτσι για την ιστορία σκόραρε δις ο Κοντεμενιώτης. Δυστυχώς κανένας δεν ξεχώρισε, και οι 8 μικροί ήταν εκτός τόπου και χρόνου και αυτό πρέπει να προβληματίσει τους πάντες.
Δικαιολογίες δεν χωράνε και σίγουρα οι δυνατότητες των παιδιών είναι μεγάλες. Χρειάζονται συγκέντρωση και προσοχή στο γήπεδο για να δείξουν τι ακριβώς αξίζουν, γιατί σίγουρα και οι ίδοι δεν θέλουν έτσι ήττες. Ας πεισμώσουν λοιπόν και από τον επόμενο αγώνα να δείξουν τις πραγματικές τους δυνατότητες και ικανότητες.